logo
 

Katoflix

Seksualność a grzech

2011-09-05
pytanie i odpowiedź
Ile można przed ślubem? Gdzie jest granica grzechu?
Poszukiwanie jasnego prawa, które by regulowało bycie we dwoje przed ślubem, jest często taką ucieczką od odpowiedzialności. Chrześcijaństwo nie polega doprawdy na perfekcyjnej znajomości doskonałego prawa, ale na żywej relacji z Bogiem... »
 
2011-09-04
pytanie i odpwiedź
Gdy żyje się z kimś bez ślubu
 Zadaniem pasterzy Kościoła jest troska o czystość wiary i obyczajów. Dlatego też przyjmuje się pewne zasady, które wierni winni przestrzegać. Zasady te bowiem chronią całą grupę przed ewentualnym zgorszeniem, utratą (osłabieniem) wiary, rozluźnieniem życia religijnego... »
 
 
2011-09-02
pytanie i odpowiedź
Nie potrafię z tym zupełnie wygrać
Jeżeli pogłębisz swoje życie wewnętrzne, to zauważysz, że wszystko, co robisz ma sens wtedy, gdy zostaje odniesione do Boga. Twoja miłość do chłopaka będzie mogła być oczyszczana. »
 
2011-09-01
pytanie i odpowiedź
Ostatnio ksiądz spowiednik nie dał mi rozgrzeszenia...
A czy chodzi o sytuację sprzyjającą grzechowi czy też o sam grzech? Bo to różnica czy mówimy o okolicznościach, które mogą sprzyjać jakiemuś grzechowi, czy też mamy do czynienia z konkretnym grzechem »
 
2011-08-31
pytanie i odpowiedź
Zakonnik nie udzielił nam rozgrzeszenia...
Zamierzam zawrzeć związek małżeński razem z moją narzeczoną, z którą mieszkam już razem od 3 lat. Niestety na pierwszej spowiedzi przedmałżeńskiej zakonnik nie udzielił nam rozgrzeszenia, ponieważ współżyliśmy ze sobą. »
 
2011-08-30
pytanie i odpowiedź
Mój problem pojawił się niedawno i zaskoczył mnie samą
Widać nie zdajesz sobie sprawy z problemu... »
 
 
1  
2  
3  
4  
5  
...
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook