logo
 

Katoflix

A
A
A
 
pytanie i odpowiedź
Nie potrafię z tym zupełnie wygrać
Chciałabym się księdza poradzić. Jestem praktykująca.. Mam chłopaka, z którym współżyję. Nie potrafię z tym zupełnie wygrać. Próbowałam wielokrotnie. On nie jest wierzący, więc nie jest mi łatwo, ale kocham go. NIe chcę przestawać z nim być. Dalej chcę to robić. To dla mnie coś więcej niż seks. Robię to z miłości. Jak w takim wypadku mam iść do spowiedzi i postanawiać, że nie chcę i nie będę tego robić, kiedy wiem że będę. Jest więc to nieszczera spowiedz. Co mam zrobić? Dziękuję za odpowiedź. Szczęść Boże.

Jeśli chcesz być nadal z chłopakiem i chodzić do spowiedzi, to aby spowiedź była ważna musi być żal za grzechy i postanowienie poprawy. To w Twoim przypadku jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Jeżeli pogłębisz swoje życie wewnętrzne, to zauważysz, że wszystko, co robisz ma sens wtedy, gdy zostaje odniesione do Boga. Twoja miłość do chłopaka będzie mogła być oczyszczana. Wtedy dopiero będziesz mogła zrozumieć, że otrzymałaś ją od Jezusa i że od Ciebie zależy, co z Nią zrobisz. Będziesz mogła ją pielęgnować i rozwijać, lub używać i niszczyć. Jedno jest pewne. Gdy podejmiesz trud życia prawdziwą Miłością, to nic nie stracisz - poza egoizmem. Proponuję, abyś chodziła do spowiedzi w kontekście tej Jezusowej Miłości. Zawierz Jemu do końca i zawsze postanawiaj poprawę. Nie myśl w tym momencie, że znów w przyszłości będziesz grzeszyć. Ta chwila jest najważniejsza.

Stanięcie TU i TERAZ przed Panem - i postanowienie poprawy. Nawet, jeżeli w przyszłości będziesz w wyniku słabości nadal upadać, to jednak zawsze stawaj przed Jezusem z otwartym sercem i z CHĘCIĄ ciągłej poprawy. Nie uciekaj od Jezusa. Nie uciekaj od spowiedzi - bo w ten sposób uciekasz od Miłości. Miłość o której wspominasz wymaga jeszcze pewnych udoskonaleń. Wiele w niej ukrytego egoizmu i lęku o drugą osobę. Osobiście zachęcam Cię do walki o prawdziwy wymiar Miłości. Popatrz, jak Jezus o nią walczył - dla Ciebie. Może będzie rzeczą dobrą (dla Was), aby tą Miłość postawić między Wami. Aby dokonała się przemiana. Może Twój chłopak się zmieni, może prawdziwie pokocha, może odejdzie, może...Czy jako osoba wierząca jesteś w stanie dać odpowiedź Jezusowi? Andrzej Gęgotek, jezuita
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook