logo
 

Katoflix

Po co spowiedź?

2015-03-11
ks. Stanisław Mieszczak SCJ
Jest nadzieja w spowiedzi | Czas serca
Łzy, żal i ogromny lęk najczęściej towarzyszą kobietom borykającym się z dramatem aborcji, w którym rozpoznały grzech przeciwko Bogu, życiu i samym sobie… Jaką mają szansę nie tylko na otrzymanie rozgrzeszenia, ale także na prawdziwą odnowę życia duchowego w sobie i wejście na drogę wewnętrznego uzdrowienia? Jest jedyna droga: sakrament pokuty i pojednania.  »
 
2010-10-09
Pytanie i odpowiedź
Po co spowiedź?
Każdy ma swój rozum, do niego należy wybór i stan jego sumienia - a może jesteśmy niewolnikami przykazów i nakazów narzuconych nam przez ludzi, a nie BOGA? »
 
2010-10-08
Pytanie i odpowiedź
Spowiedź przed ołtarzem, ale bez księdza
Zawsze wyznajemy grzechy bezpośrednio przed Bogiem. Ołtarz jest tu pośrednikiem. Zwlekanie z wyznaniem grzechów Bogu do czasu dopełnienia formalności związanych z sakramentem pokuty i pojednania, czyli uklęknięciem w konfesjonale jest niesłychanie ryzykownym nieporozumieniem... »
 
2010-10-07
Jeśli ktoś badziej skłania sie ku ateizmowi...
Czy jeżeli człowiek nie jest ugruntowany w swoich przekonaniach religijnych, ale wręcz przeciwnie – skłania się ku ateizmowi, to jest sens spowiadania się? »
 
2010-10-07
Spowiadać się ze wszystkich grzechów czy tylko z ciężkich?
Nie wiem dlaczego nie poleca mi Ksiądz Św. Augustyna? Każe mi Ksiądz szukać spowiednika, a przecież Św. Augustyn się nie spowiadał! »
 
2010-10-07
Czy katolik który co najmniej raz na rok się nie spowiada zostaje wyklęty?
Ostatnio wpadły mi w ręce postanowienia IV Soboru Laterańskiego (wiem że one nadal obowiązują) i dowiedziałem się że zostałem wyklęty... »
 
2010-10-07
Czy wzudzając w swym sercu żal doskonały...
Czy wzudzając w swym sercu żal doskonały otrzymuję odpuszczenie wszystkich popełnionych grzechów? »
 
 
1  
2  
3  
4  
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook