logo
 

Katoflix

Newsy

2015-02-10
Przygotowania do 6 edycji Nocy Konfesjonałów
W poniedziałek 16 lutego 2015 r. w Sekretariacie KEP w Warszawie planowane jest spotkanie diecezjalnych koordynatorów Nocy Konfesjonałów oraz duszpasterzy organizujących akcję w swoim mieście. Spotkanie będzie poświęcone przybliżeniu idei akcji duszpasterskiej, wymianie doświadczeń oraz ustaleniu wspólnych rekomendacji dla tegorocznej Nocy Konfesjonałów.  »
 
2013-03-18
W Krakowie odbędzie się Noc Spowiedzi
Noc Spowiedzi to propozycja przede wszystkim dla studentów oraz wszystkich zabieganych, którzy bez pośpiechu, w skupieniu i ciszy pragną przeżyć sakrament pokuty. Przed Wielkanocą w nocy z 27 na 28 marca w czterech krakowskich świątyniach księża będą spowiadać od godz. 21 do 3 w nocy. »
 
2011-08-17
Małgorzata Jędrzejczyk
Czas umocnienia i nawrócenia
Światowe Dni Młodzieży to dla uczestników niezwykłe duchowe przeżycie. Dzięki świadectwu wiary młodych z różnych krajów dochodzi do nawróceń, które prowadzą wielu zagubionych dotąd ludzi do autentycznej przemiany życia. Niezwykle ważne jest spotkanie z miłosiernym Bogiem w konfesjonale i doświadczenie Jego przebaczającej miłości. O tym, jak wielką wagę przykłada do tego Kościół, świadczy m.in. fakt, że decyzją metropolity madryckiego wszyscy kapłani, uprawnieni do sprawowania sakramentu pojednania na ŚDM, będą mogli rozgrzeszać także z grzechu aborcji. »
 
2011-08-16
M. Raczkiewicz CSsR
ŚDM: Madryt wita młodych
Mimo, że spotkanie zostanie zainaugurowane wieczorem, na młodych już czeka wiele propozycji. „Funkcjonuje strefa pojednania w Parku Retiro, a tam spowiedź w różnych językach świata. Dwieście konfesjonałów, wielu kapłanów, którzy są tam po to, by rozmawiać z młodzieżą i udzielać jej sakramentu przebaczenia” – wyjaśnia ks. Grzegorz Suchodolski z Biura ŚDM. »
 
2011-07-31
Święto Porcjunkuli u franciszkanów w Kętach
Liczni wierni uczestniczyć będą w trzydniowych uroczystościach z okazji odpustu Porcjunkuli, które 31 lipca rozpoczęły się w klasztorze franciszkanów - reformatów w Kętach na Podbeskidziu. Uroczystości organizowane są nieprzerwanie od 300 lat... »
 
2010-10-27
Nocna spowiedź w Szczecienie
Celem inicjatorów akcji było zwrócenie uwagi na duchowy wymiar świętego czasu Triduum Paschalnego oraz wyjście naprzeciw potrzebom wiernych pochłoniętych przedświątecznymi obowiązkami, którzy chcą właściwie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. »
 
2009-10-30
Katolicy w USA wracają do spowiedzi?
Po Soborze Watykańskim II w większości katolickich parafii w USA rozpowszechnił się zwyczaj generalnej spowiedzi i rozgrzeszenia. Praktyki te krytykował wielokrotnie Jan Paweł II. W wielu kościołach konfesjonały zostały zastąpione tzw. pokojami pojednania, ale i tam wierni pojawiali się najwyższej raz do roku, przeważnie w okresie Wielkiego Postu... »
 
 
1  
2  
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook