logo
 

Katoflix

Wywiady

2011-04-28
rozmowa panelowa z dominikanami
Spowiednik klęczy przed tajemnicą grzesznika
Jeżeli do konfesjonału przychodzi penitent i mówi, że dokonał profanacji Najświętszego Sakramentu, to nie mogę mu dać rozgrzeszenia. Jest to grzech zarezerwowany Stolicy Apostolskiej. Najpierw trzeba wystosować pismo do Rzymu... »
 
2011-04-19
ks. Zbigniew Kapłański
Rozdzielam łaskę
Spowiednik przygnieciony grzechami, nawet cudzymi, jest ulubionym kąskiem szatana, zatem potrzebuje nieskalaności Eucharystii, aby tam to wszystko zostało obmyte, potrzebuje cierpliwości, której najlepiej uczy Jezus... »
 
2011-04-17
rozmowa panelowa z dominikanami
Spowiednik - święty słaby człowiek
Mam wrażenie, że ludzie chętniej przychodzą do księdza, który nie poprzestaje tylko na rozgrzeszaniu, ale potrafi wsłuchać się w problemy człowieka. A to wymaga czasu, ale także umiejętności... »
 
2011-04-16
ks. Grzegorz Ryś
O grzechu, grzeszniku i pokucie
Dziś grzech stał się dla nas czymś niesłychanie prywatnym. Kiedy staje się jawnym, człowiek natychmiast zostaje wytknięty palcami... »
 
2011-04-16
Marta Wielek
Grzech nie jest najważniejszy
Precyzyjne rozpoznanie swoich grzechów jest dobrą praktyką duchową, ale nie można jej utożsamiać z sakramentem pokuty. W spowiedzi najważniejsze jest spotkanie i pojednanie z Bogiem... »
 
2011-04-15
rozmowa panelowa z dominikanami
Spowiedź czy psychoterapia?
Nie można zapominać, że w każdym człowieku istnieje głęboka potrzeba konfrontacji decyzji moralnych i obiektywizacji przeżyć duchowych z drugim człowiekiem... »
 
2011-04-15
ks. Zbigniew Kapłański
Posłuchajmy bez podsłuchiwania
Wszystko, co zrobiliśmy, ma w mniejszym czy większym stopniu nasze znamię. Sposób bycia, patrzenia na świat i ludzi wyciska piętno na tym, co powiemy czy doradzimy. Dlatego nie ma spowiednika, który będzie "dobry" dla wszystkich...   »
 
 
1  
2  
3  
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook