logo
 

Katoflix

A
A
A
 
Przygotowania do 6 edycji Nocy Konfesjonałów
W poniedziałek 16 lutego 2015 r. w Sekretariacie KEP w Warszawie planowane jest spotkanie diecezjalnych koordynatorów Nocy Konfesjonałów oraz duszpasterzy organizujących akcję w swoim mieście. Spotkanie będzie poświęcone przybliżeniu idei akcji duszpasterskiej, wymianie doświadczeń oraz ustaleniu wspólnych rekomendacji dla tegorocznej Nocy Konfesjonałów.

U progu Wielkiego Postu, tradycyjnie ruszą przygotowania do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji duszpasterskiej Noc Konfesjonałów, której celem jest dotarcie do osób przebywających na pograniczu wiary i niewiary. Osób, które dały się ponieść wirowi pracy, pogoni za dobrami oferowanymi przez współczesne czasy – w konsekwencji oddalając się od wspólnoty Kościoła. Akcja polega na zorganizowaniu w Wielki Piątek w wybranych kościołach, dodatkowych spowiedzi do późnych godzin nocnych oraz towarzyszących im: adoracji i czuwań.

Cieszy nas fakt - cytując za KAI – iż w ubiegłym roku podczas wizyty ad limina: „ Papież wyraził też zadowolenie z cieszącej się co raz większym zainteresowaniem akcji „Noc konfesjonałów”. W ostatnich dniach z inicjatywy Papieża w diecezjach całego świata odbyła się podobna akcja o nazwie „24 godziny dla Pana” polegająca na całodobowej adoracji i czuwaniu w konfesjonałach.”

Działania te stanowią również odpowiedź na zachętę Przewodniczącego KEP w związku z bieżącym programem roku duszpasterskiego na poszukiwanie nowych form towarzyszenia ludziom w nawracaniu się.

Szczegółowe informacje dot. organizacji Nocy Konfesjonałów oraz planowanego spotkania, można uzyskać bezpośrednio pod nr telefonu 507 025 845 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: kontakt@nockonfesjonalow.pl

ks. dr Grzegorz Adamski
Koordynator Nocy Konfesjonałów
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook