logo
 

Katoflix

Artykuły

2011-04-15
o. Józef Augustyn SJ
Spowiedź i życie
Wyznanie własnych grzechów przed kapłanem bywa zwykle bardzo trudne. Nasze grzechy kryją przecież rany, jakie zadaliśmy sami sobie. A ponieważ one nas upokarzają, wstydzimy się ich. »
 
2011-04-15
o. Rufus
Spowiedź przez Internet
Internet ułatwia dotarcie do pożytecznych lektur oraz może być miejscem wymiany myśli i dyskusji, które pomagają w przygotowaniu się do spowiedzi. Nie może to jednak zastąpić spotkania w konfesjonale... »
 
2011-04-14
Bartek Rajewski
Sakrament pokuty i pojednania
Wielu – szczególnie młodych ludzi – uważa, że Kościół wręcz torturuje swoich wiernych, nakazując im przynajmniej jedne raz w roku szeptać do ucha nieznajomemu człowiekowi swoje najbardziej skrycie przechowywane przewinienia. »
 
2011-04-14
Łukasz Drywa
Świadkowie cudu
Trudnej sztuki spowiedzi uczą się już klerycy. Jednak, aby sprostać oczekiwaniom penitentów oraz nowym problemom, z którymi mogą zetknąć się w konfesjonale, formacja spowiedników trwa całe życie. »
 
2011-04-14
ks. Jerzy Sermak SJ
Pokuta i nawrócenie
Grzech jest przede wszystkim obrazą Boga, jest zerwaniem jedności z Nim, ale grzech narusza też komunię, czyli jedność z Kościołem. Dlatego nawrócenie przynosi nie tylko przebaczenie ze strony Boga... »
 
2011-04-14
o. Stanisław Morgalla SJ
Po drugiej stronie kratek, czyli tajemnice konfesjonału
Spowiadanie przypomina trochę odmawianie różańca: penitenci, niczym bliźniaczo podobne paciorki, przesuwają się przez konfesjonał, ale podobnie jak w różańcu za każdym razem rozważana jest inna tajemnica... »
 
2011-04-14
Andrzej Grudzień
Domowe porządki
Trwa batalia o naszą duszę i o wieczność ze Stwórcą. Każdy człowiek pragnie szczęścia i stara się je osiągnąć. W tych staraniach jest pozostawiony bez oręża, ale ma od Boga sumienie, które pokazuje drogę ku prawdziwemu szczęściu... »
 
 
1  
...
4  
5  
6  
7  
8  
9  
10  
11  
12  
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook