logo
 

Katoflix

Artykuły

2011-04-18
Zbigniew Mirek
Przebaczenie - czyli droga do domu ojca
Co to w ogóle jest przebaczenie? Czy jest to jakieś jednorazowe zdarzenie, czy może ciąg zdarzeń lub proces o swoistej wewnętrznej logice? Jeśli jest to proces - ku czemu zmierza? Jakie są warunki przebaczenia? »
 
2011-04-16
ks. Zbigniew Kapłański
Język nawrócenia to język miłości
Od samego początku widzimy, że przebaczenie i wezwanie do zmiany są ze sobą ściśle złączone. Pan Jezus powtarzał znane nam słowa: "Idź i nie grzesz więcej". »
 
2011-04-16
ks. Bogusław Szpakowski SAC
Jestem homoseksualistą i chciałbym... się wyspowiadać
 Może się okazać, że penitent nieświadomie generuje własny gniew, który przyjmuje spowiednik. Niekiedy prowokuje kapłana, testując, czy ten go odrzuci... »
 
2011-04-16
o. Mirosław Pilśniak OP
Spotkać Go, czy to możliwe?
Człowiek staje się chrześcijaninem wtedy, gdy osobiście spotyka Chrystusa. Nie wtedy, gdy poznaje Jego naukę i Jego uczniów, ale właśnie wtedy, gdy spotyka Go osobiście... »
 
2011-04-16
Jacek Stojanowski
O spowiedzi powszechnej
Spowiedź to uznanie własnej słabości, własnej ułomności, własnego grzechu. To spojrzenie w głąb swojego serca, co jest zadaniem bardzo trudnym. I wydaje się, że niemożliwym do wykonania w ramach spowiedzi powszechnej... »
 
2011-04-15
Jacek Stojanowski
Stuk, stuk, stuk
Kilka osób ustawionych w kolejce, a pośród nich ja. Wyrazy twarzy kolejkowiczów zdają się znamionować, że czekają oni na ścięcie. Wreszcie nadchodzi pora na mnie. Jakoś się przeżyje. Pięć minut i po strachu. Może nie będzie o nic pytał... »
 
2011-04-15
Tomasz Kwiecień OP
Dobra pamięć zła
Istnieje zatem dobra pamięć zła. Nie oznacza ona wcale zdolności do zapamiętania jak największej liczby szczegółów, ale umiejętność dostrzeżenia dobra, które było u źródeł popełnionego zła... »
 
 
1  
...
3  
4  
5  
6  
7  
8  
9  
10  
11  
...
 
 
   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2022   |  Facebook